Victoria FFA Cup Preliminary results & fixtures

Results Top Scorers Top Assists

2nd Round

18/02/2022
Meadow Park
2 - 0
Northern Falcons
18/02/2022
Frankston Pines
1 - 1
Albion Rovers
18/02/2022
Lara United
1 - 1
Chelsea
19/02/2022
Glen Waverley
1 - 4
Moonee Valley Knights
19/02/2022
East Brighton United
2 - 4
Epping City
19/02/2022
Pakenham United
1 - 2
White Star Dandenong
19/02/2022
Western Suburbs
2 - 3
Hampton Park United
19/02/2022
Laverton
1 - 2
Whitehorse United
19/02/2022
Rowville Eagles
2 - 0
Melbourne University
19/02/2022
Aspendale Stingrays
3 - 4
Surf Coast
19/02/2022
South Yarra
0 - 0
Shepparton South
19/02/2022
Brighton
0 - 1
Collingwood City
19/02/2022
Keilor Wolves
1 - 0
Mill Park
19/02/2022
Sebastopol Vikings
3 - 0
Altona North
19/02/2022
Noble Park SC
1 - 2
Upfield
19/02/2022
Uni Hill Eagles
3 - 3
Westside Strikers
19/02/2022
Monash University
2 - 0
Truganina Hornets
19/02/2022
East Kew
2 - 3
Bayside Argonauts
19/02/2022
Bundoora United
2 - 3
Manningham Juventus
19/02/2022
Old Scotch
1 - 0
Plenty Valley Lions
19/02/2022
Eaglehawk
1 - 4
Fawkner
19/02/2022
Essendon United
7 - 3
Alphington
19/02/2022
Mooroolbark
2 - 4
Riversdale
19/02/2022
Old Melburnians
0 - 2
Craigieburn City
19/02/2022
Ringwood City
1 - 4
Monash
19/02/2022
Barwon
1 - 0
Chisholm United
19/02/2022
Westvale
4 - 0
Endeavour United
19/02/2022
Bunyip District
1 - 4
Elwood City
19/02/2022
Berwick City
5 - 0
Middle Park
19/02/2022
Mentone
0 - 4
Moreland United
19/02/2022
Brunswick Zebras
0 - 1
West Point
19/02/2022
Barnstoneworth United
1 - 3
Heidelberg Eagles
19/02/2022
Heatherton United
2 - 1
Geelong Rangers
19/02/2022
Peninsula Strikers
3 - 1
North Melbourne Athletic
19/02/2022
Lalor United
3 - 0
Mount Waverley City
19/02/2022
Diamond Valley United
2 - 0
Tatura
19/02/2022
Doncaster Rovers
3 - 1
Tullamarine
19/02/2022
Melton Phoenix
1 - 0
Gisborne
19/02/2022
Brandon Park
2 - 0
La Trobe University
19/02/2022
Golden Plains
0 - 3
Point Cook
19/02/2022
Glenroy Lions
1 - 0
Balmoral
19/02/2022
Sandringham
2 - 0
Springvale City
20/02/2022
North Caulfield
2 - 3
Western Eagles
20/02/2022
Westgate
5 - 3
Darebin United
20/02/2022
Mildura City
1 - 1
Waverley Wanderers

3rd Round

04/03/2022
Whitehorse United
2 - 1
Hume United
04/03/2022
Westgate
0 - 1
Keilor Wolves
04/03/2022
Frankston Pines
6 - 0
Lara United
04/03/2022
Brandon Park
1 - 2
Strathmore
05/03/2022
Collingwood City
4 - 1
Hoppers Crossing
05/03/2022
Watsonia Heights
3 - 2
Bayside Argonauts
05/03/2022
Sebastopol Vikings
6 - 2
Barwon
05/03/2022
Glenroy Lions
2 - 4
White Star Dandenong
05/03/2022
Malvern City
0 - 2
Old Scotch
05/03/2022
Lalor United
1 - 2
Williamstown
05/03/2022
Westvale
3 - 1
Knox City
05/03/2022
Berwick City
2 - 3
Altona East Phoenix
05/03/2022
Manningham Juventus
3 - 1
Moreland United
05/03/2022
Moonee Valley Knights
2 - 4
Epping City
05/03/2022
Craigieburn City
0 - 0
Melton Phoenix
05/03/2022
Upfield
5 - 1
Point Cook
05/03/2022
Heatherton United
0 - 0
Sunbury United
05/03/2022
Monbulk Rangers
0 - 4
Elwood City
05/03/2022
Ashburton United
4 - 1
Monash
05/03/2022
Meadow Park
1 - 4
Keilor Park
05/03/2022
Mornington
6 - 0
Uni Hill Eagles
05/03/2022
Sydenham Park
6 - 1
Western Eagles
05/03/2022
Altona City
3 - 0
Surf Coast
05/03/2022
Yarraville
1 - 0
Heidelberg Eagles
05/03/2022
Peninsula Strikers
1 - 3
Eltham Redbacks
05/03/2022
Fitzroy City
3 - 0
South Yarra
05/03/2022
Monash University
2 - 0
Riversdale
05/03/2022
South Springvale
11 - 0
Hampton Park United
05/03/2022
Whittlesea United
1 - 1
Doncaster Rovers
05/03/2022
Skye United
0 - 4
Banyule City
05/03/2022
Richmond
0 - 1
West Point
05/03/2022
Casey Comets
3 - 0
Fawkner
05/03/2022
Clifton Hill
5 - 2
Rowville Eagles
05/03/2022
Corio
4 - 2
Warragul United
05/03/2022
Essendon United
2 - 4
Bentleigh United Cobras
05/03/2022
Sunshine Georgies
1 - 2
Essendon Royals
06/03/2022
Mazenod Victory
7 - 3
Mildura City
07/03/2022
Boroondara - Carey
1 - 0
Diamond Valley United
11/03/2022
Sandringham
1 - 3
Brimbank Stallions

4th Round

22/03/2022
Boroondara - Carey
2 - 3
Melbourne Knights
22/03/2022
Ballarat City
3 - 0
South Springvale
22/03/2022
Pascoe Vale
0 - 1
Kingston City
22/03/2022
Geelong SC
0 - 4
Heidelberg United
22/03/2022
Bentleigh Greens
4 - 1
Werribee City
22/03/2022
White Star Dandenong
5 - 1
Monash University
22/03/2022
St. Albans Saints
7 - 1
Melton Phoenix
22/03/2022
Goulburn Valley Suns
3 - 0
Casey Comets
23/03/2022
Upfield
3 - 0
Sydenham Park
23/03/2022
Whittlesea Ranges
2 - 1
Sebastopol Vikings
23/03/2022
Northcote City
1 - 2
Yarraville
23/03/2022
Old Scotch
0 - 4
Collingwood City
23/03/2022
Altona Magic
9 - 1
Bentleigh United Cobras
23/03/2022
Moreland City
4 - 1
North Geelong Warriors
29/03/2022
Essendon Royals
2 - 0
Moreland Zebras
29/03/2022
North Sunshine Eagles
5 - 0
Manningham Juventus
29/03/2022
Eltham Redbacks
3 - 1
Corio
29/03/2022
Langwarrin
1 - 3
Hume City
29/03/2022
Mazenod Victory
0 - 3
Port Melbourne
29/03/2022
Williamstown
1 - 1
Whittlesea United
29/03/2022
Altona East Phoenix
1 - 0
Mornington
29/03/2022
Oakleigh Cannons
4 - 0
Epping City
29/03/2022
Box Hill United
2 - 0
Ashburton United
29/03/2022
Frankston Pines
3 - 4
Clifton Hill
29/03/2022
Eastern Lions
2 - 3
Brimbank Stallions
30/03/2022
Doveton
3 - 0
Strathmore
30/03/2022
Dandenong Thunder
6 - 1
Brunswick City
30/03/2022
Springvale White Eagles
4 - 0
Altona City
30/03/2022
Banyule City
2 - 1
Heatherton United
30/03/2022
Keilor Wolves
3 - 2
Westvale
30/03/2022
West Point
1 - 4
Whitehorse United
30/03/2022
Manningham United Blues
5 - 0
Keilor Park
30/03/2022
Avondale Heights
4 - 1
South Melbourne
05/04/2022
Green Gully
6 - 0
Nunawading City
06/04/2022
Beaumaris
4 - 3
Preston Lions

5th Round

6th Round

7th Round